poniedziałek, 3 lutego 2014

Słów kilka o jeździe na rowerze

Brak zainteresowania zdrowym trybem życia może się okazać dla naszego organizmu zgubny. Wystarczy zdać sobie sprawę z tego, jak nasze ciało reaguje na jakikolwiek ruch po okresie jego mniejszej aktywności. Szybkie łapanie zakwasów, bóle mięśniowe i skurcze są wtedy codziennością. Problemu jednak bardzo łatwo uniknąć i nie musi to być wcale męczące ani wymagające.


Jeśli chcemy coś zmienić w swoim życiu i zdecydowanie podnieść jego jakość, to najlepiej będzie rozpocząć od najprostszych czynności. Świetnym pomysłem będzie kupno roweru, który pozwoli nam szybko pokonywać nawet dłuższe dystanse, nie zmusi nas do płacenia za paliwo ani biletu, a przy okazji będzie stanowił trening sam w sobie. Nawet pokonanie codziennie drogi do sklepu można okazać się znaczące i o ile za pierwszym razem z pewnością złapiemy zadyszkę, o tylu już kolejne wyprawy będą mijały szybko i przyjemnie.

Jeśli mieliście okazję obserwować jak intensywność ćwiczeń na siłowni przekłada się na ilość spalonych kalorii, to z pewnością wiecie, że licznik ten posuwa się w zatrważająco wolnym tempie. Podczas godziny spokojnej jazdy na rowerze można natomiast spalić aż 500 kalorii, a do tego odpowiednio dotlenić cały organizm i poprawić krążenie. Wszystko to przełoży się na poprawę kondycji i wydajności w codziennym życiu,  a także niejednokrotnie pozwoli nam uniknąć problemów zdrowotnych.

Oczywiście nigdy nie można zapominać o tym, aby nasze ćwiczenia były przeprowadzane rozsądnie, bez nadmiernego eksploatowania organizmu i przekraczania własnych granic.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz