niedziela, 26 stycznia 2014

Popraw swoją kondycję, zacznij jeździć na rowerze

Bardzo łatwo jest nam przyzwyczajać się do wygodnego trybu życia, który obfituje w przesiadywanie na kanapie, spędzanie długiego czasu w łóżku i przemieszczanie się za pośrednictwem samochodu. Jak jednak bardzo łatwo zauważyć, takie postępowanie szybko odbija się na naszym zdrowiu i może sprawić, że nawet to co do tej pory lubiliśmy, będzie stanowiło dla nas problem. Warto pomyśleć o tym zawczasu!


Zazwyczaj kiedy musimy udać się do sklepu, od razu i bez zastanowienia siadamy w samochód lub miejskie środki transportu. W takiej sytuacji można jednak pomyśleć o innym rozwiązaniu. Jeśli przeraża nas podróż o własnych nogach, to możemy przecież jeszcze skorzystać z roweru. Nie dość że zaoszczędzimy pieniądze, to z pewnością odczujemy także różnicę w naszym organizmie, który zdecydowanie lepiej zareaguje na taką wyprawę, niż na wygodny fotel w samochodzie. Oczywiście także tego typu aktywność trzeba wykonywać rozsądnie, bez narzucania sobie z dnia na dzień zbyt wielu wymagań.

Rower z powodzeniem może zastąpić siłownie i w bardzo szybkim tempie dać nam do zrozumienia, że jest trafnym wyborem. Już jedna godzina jazdy pozwala spalić 500 kalorii, przy czym należy zaznaczyć, że nie chodzi o intensywne sprinty, a jedynie o spokojną jazdę równym tempem. To samo w sobie stanowi atut przemawiający na korzyść tego jednośladu. Jeśli dodamy do tego poprawę krążenia i układu oddechowego to okazuje się, że jeden z najlepszych sprzętów do ćwiczeń przez wiele lat marnował się w naszej piwnicy. A nawet jeśli nie, to z pewnością warto rozważyć jego zakup.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz